Pro kukačku

Sbírka milostné poezie ozvláštněná jednou alegorickou prózou.

Ti, co mě znají, vědí, jak špatně jsem na tom s časem. V čase se neorientuji, nevím dne ani hodiny, a tři týdny jsou pro mě to samé jako tři měsíce.

To bylo tenhle nebo minulý rok, to už nevím, - seděl jsem si to takhle nevinně v práci a najednou jsem se najel myší na hodiny a v bublince se objevilo datum. Jé, já mám dnes narozeniny! Uvědomil jsem si překvapeně…

O několik měsíců nebo let později, teď už nevím, jsem vymyslel skvělý plán - založím si nakladatelství!

K tomuhle nápadu se záhy přidal ještě jeden - vystřelím si při té příležitosti z jedné literární kritičky, která mi na jistou dobu docela zamotala hlavu. Ano, tohle (rozuměj sbírka, kterou právě čtete) by ji mohlo trošičku naštvat. Chachacha!

I počal jsem realizovati svůj ďábelský plán - dvě noci jsem strávil nad počítačovou klávesnicí - kopíroval jsem obsah, ladil jsem vzhled a vybíral ilustrace. Pak jsem přidal velice neosobně znějící tiskovou zprávu, odeslal jsem to na e-mail zmíněné kritičce a děj se vůle boží…

Následující ráno jsem opět nevinně seděl v práci. Přihlásil jsem se do systému a hele - „Dnes je Středa 04. únor 2015, svátek má Jarmila“ - no to je náhodička. Ničeho zlého netuše jsem se dále věnoval plnění služebních povinností. Až doma mi to došlo.

A tak jsem omylem daroval jedné literární kritičce dárek k svátku, vydal sbírku zamilovaných básní a založil nakladatelství.

(z předmluvy autora)Stáhnout jako

HTML Stáhnout jako PDF Stáhnout jako EPUB


Informace o díle
Tvůrce
Mikoláš Štrajt
Vydavatel
Svita.cz
Přispěvatelé
Walter Crane
Datum
2015
Jazyk
čeština
Licence
Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci
Tagy
básně, povídky, láska